Abacı Sektörleri

EĞLENCE

Abacı Grup Eğlence SektörüŞehrin KAlbi Burada Atıyor
Şehrin keyfi… Bir kereste fabrikasının eğlence mekanına dönüş macerasının başrolü… Mekanın geçmişinden gelen “yaşanmışlık” ile Abacı Grup’un “estetik” anlayışı 222 Park adı altında özgün bir biçime dönüşüyor. Eskişehir’in eğlence anlayışına 222 Park şekil veriyor.

222 Park, çok yönlü konseptini estetik dokunuşlarla, tarihi kereste fabrikasıyla birleştiren, geçmişin dokusunu modern yaşamla bütünleştiren, tüm gereksinimleri aynı çatı altında toplayarak kapısını özel beğenilere açan, sadece Eskişehir’in değil, İstanbul, Ankara ve Bursa’nın da kültür sanat-eğlence yaşamına katkı sağlayan, ünü ülke sınırlarını aşan incelikli yaşam, sanat ve eğlence merkezi..

Kereste fabrikasından 222 Park’a uzanan sımsıcak bir öykü... Hasan Doğru’nun Reşadiye Camii yakınlarında küçük bir atölye açmalarıyla başladı serüven.1985 yılında üretimin durmasıyla farklı bir boyuta geçti. O yıl fabrika alanını kiralayan Zeytinoğlu Grubu, alanı zaman zaman depo olarak kullansa da, fabrika alanının atıl durumda kalmasını engelleyemedi. 2000 yılında fabrika alanını Abacı Şirketler Grubu tarafından kiralaması ise bambaşka bir öykünün başlangıcı oldu.