Abacı Sektörleri
Abacı Grup Hakkımızda Yaşamın Her Anında Sizinleyiz...

1986 yılında Gürdal ABACI, ağabeyi Ömer ABACI ile birlikte ABACI İnşaat ve ABACI Halı A.Ş.’ni kurarak çok katlı mağazacılığın Eskişehir’de ilk örneklerini verdiler. 1992 yılında İstanbul’un çeşitli semt’lerinde Alo ABACI döviz ve Sarrafiye Mağazalarını kurmuşlardır. 1993 - 2000 yılları arasında Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini...

Bunula birlikte; Başkan Yardımcılığını ve Başkanlığını yapmış olup akabinde Türkiye Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanlar Konseyinde SİAD’lardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı; Teknoloji ve Uluslar arası Gelişim Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyon Danışmanlığı görevlerini üstün başarı ile tamamlamıştır. 1998-2000 yılları arasında Eskişehir Spor Vakfı’nda Yönetim kurulu üyeliği görevlerini de başarı ile yerine getirmiştir. 2000-2001 yılları arasında da Eskişehirspor Yönetim Kurulu Üyesi görevini ifa etmiştir. 2000 yılında Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği 8. İnci olağan Kongresinde tekrar Başkan seçilmiştir. Ayrıca, 2003 yılında Eskişehir Spor Vakfı’nda Genel Sekreterlik görevinde de bulunmuştur. 2010 yılına kadar her geçen gün bir yenisi eklenerek büyüttüğü yatırımları ; Turkcell Shop Hamamyolu, Espark Tefal Shop, Espark Sony shop, Espark Burger King, İki Eylül Vestel shop, Hamam yolu Beyaz eşya Mağazası, Mamül Unlu ürünleri ve Pastacılık, Buda Club, 222 Park, Passage, Acıktım Restoran’ları ve GAGA Restoran ile Eskişehir’de hizmet vermekte olup ayrıca İstanbul Nişantaşı , Eminönü, Taksim ve Fatih deki döviz büroları ve Üsküdar’da 1100 kişiye hizmet verebilen Burger King ve Sbarro şubelerinin açılımını tamamlamış bulunmaktadır.Aynı zamanda Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini 2012 yılında tekrar başkanlığa seçilerek halen sürdürmektedir. 2015 yılında ESİAD (Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin) düzenlediği etkinlikte , şehrimizin değerli işadamı ve yatırımcısı Sn. Gürdal ABACI, 30.yıl anısına ödüle layık görülmüştür.

Tüm Yaşamında; farklı dallarda vermiş olduğu hizmetlerde en üst seviyede başarı standartlarını prensip edinmiştir. Fikirlerin, iş yapma becerilerinin, sanatın, sporun ve bilimin buluştuğu küresel ölçekli bir adrestir Eskişehir… Şehrimize hizmet, insanımıza istihdam, ülkemize kaynak kazandıran bu başarılarının artarak devamı en büyük arzumuzdur. Bu profesyonellik ve kalite anlayışıyla Eskişehir’in uygar ve müreffeh geleceğine doğru ilerlerken, heyecanımızla birlikte adımlarımızın da her geçen gün büyüyeceğini ifade etmek isterim. Değişik sosyal sorumluluk projeleri ve toplumun refahına yönelik faaliyetlerimiz sürdürülebilir gelecek için devreye alınmakta, daha çevreci, etkin ve yetkin fırsatlar üzerine çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Abacı Grup, vatandaş olmanın farkındalığıyla Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkı sağlarken, sosyal sorumluluk projeleriyle faaliyet gösterdiği bölgelerde toplumsal gelişime değer katmaya devam etmiş ve edecektir. Şirketimiz, tüm çalışanları ve paydaşlarıyla birlikte, çevre ve toplum odaklı çalışmalarını 2015 ve sonra ki yıllarda da aynı duyarlılıkla sürdürecektir. 2015 yılı,Abacı’nın üst sengmentteki yerini koruyacaktır.

Hedefimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz gücün Abacı bayrağı altında yürüyen tüm arkadaşlarımın beyin ve yüreklerinde olduğunu biliyorum. İşte bu güce olan inancımla geleceğe büyük bir umut ile bakıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hayallerimizin bir gerçekleşeceğini biliyorum. Bu yolda bize inanan, bizimle birlikte yürüyen, hayallerimizi paylaşarak yanımızda olan müşterilerimizin, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin kısacası tüm paydaşlarımızın memnuniyeti bizim için esastır.Abacı, bunun en iyi bir şekilde gerçekleşmesi ve getirisinin, paydaşlarımız yanında, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde topluma da en iyi bir şekilde yansımasıdır.

Günümüzde ayakta kalabilmek ve başarılı olabilmek artık eski klasik usul ,yönetim tarzı ve çalışmalarla mümkün değil , her zaman oyunu kurallarına göre oynayabilmek için , madem ki bilgi çağındayız bilmemiz, bulmamız ve uygulamamız gerekiyor. Bununla ilgili olarak herkesçe bilinen ancak uygulaması zor olan, uygulandığında başarıya götüren bazı anahtar kelimeleri sıralamak istiyorum.

Ar-Ge , İnovasyon, Değişim, Yenilik, Kaliteli Üretim, Düşük Maliyet, Verimlilik , Tasarruf, En iyi Servis Hizmeti vb. bunları çoğaltabiliriz. Bu anahtar kelimeler derinliğine inilerek uygulanabilirse başarı muhakkak gelecektir.

Her şeyden önce insan değerlidir , faydalı iş yaparsa çok daha değerlidir. Faydalı iş için; İlke, sağlam irade, donanım ve kuvvetli bilgi ile mücehhez olmak gerekir. Bunları da dikkate alarak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Tüm çalışanlarımıza, müşterilerimize, yatırımcılarımıza, iş ortaklarımıza ve sosyal paydaşlarımıza da buradan bir kez daha Abacı Grup adına teşekkürlerimi sunuyorum.Saygılarımla,

Gürdal ABACI
Yönetim Kurulu Başkanı