Abacı Sektörleri
Abacı Grup Hakkımızda

Abacı Grup ticaret hayatına 1973 yılında Ahmet Abacı tarafından Eskişehir’de kurulan Abacı Halı Pazarı’yla başladı. Ahmet Abacı’nın 1981’deki vefatından sonra Abacı Grup altında yapılan çalışmalar Ömer Abacı ve Gürdal Abacı’nın yönetimine geçti. 1986 yılında Abacı Halı A.Ş. ve Abacı İnşaat kuruldu.

Abacı Grup, dayanıklı tüketim malları ticareti ve inşaat sektöründe başlayan faaliyetlerini, sonraki yıllarda döviz ve 2000’li yıllardan sonra da hizmet sektörüne genişletmiştir.

Abacı ailesi; Ahmet Abacı’dan edindiği tecrübeyi, iş ahlakını, sorumluluk bilincini ve çalışkanlığını; kurumun köklü yapısına ilave ederek devam ettirmektedir. Bununla beraber faaliyet gösterdiği tüm sektörlerdeki hizmetini; geliştirdiği “geçmişin birikimini, güncelin modern yapısıyla birleştirerek çağa ayak uydurma” ilkesiyle sürdürmektedir.

Abacı Grup; gıda, alışveriş, sigorta, turizm, finans, ithalat-ihracat ve eğlence sektöründeki markalarıyla hizmet vermektedir. Abacı Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Gürdal Abacı yürütmektedir.

Yaşamın Her Anında Sizinleyiz...